€1,100 EPT National
Jours
Pays
Turn on browser cookies to enable player favorite feature.

Favorite Players

FAV Rang # Joueur Nationalité Jetons Progression

Full Players List

FAV Rang # Joueur Nationalité Jetons Progression
1
Jean-René Fontaine France
Jean-René Fontaine
France 42,500,000 2,000,000
2
Julien Martini France
Julien Martini
France 38,775,000 5,775,000
3
Jerome L'Hostis France
Jerome L'Hostis
France 19,775,000 975,000
4
Alberto Ah-Line France
Alberto Ah-Line
France 12,700,000 12,700,000
5
Jan Teunis Netherlands
Jan Teunis
Netherlands 8,950,000 950,000
6
Claudio Di Giacomo Italy
Claudio Di Giacomo
Italy 7,700,000 -1,500,000
7
Alberto Ah Line France
Alberto Ah Line
France Eliminé
8
Jan Dentler Germany
Jan Dentler
Germany Eliminé
9
Mariano Leandro Hyon Argentina
Mariano Leandro Hyon
Argentina Eliminé
10
Roger Taieb France
Roger Taieb
France Eliminé
11
Giovanni Gallo Italy
Giovanni Gallo
Italy Eliminé
12
Mathias De Meulder
Mathias De Meulder
Eliminé
13
Sammy Berrehail France
Sammy Berrehail
France Eliminé
14
Yunsheng Sun China
Yunsheng Sun
China Eliminé
15
Arni Gunnarsson Iceland
Arni Gunnarsson
Iceland Eliminé
16
Michal Casnocha Slovakia
Michal Casnocha
Slovakia Eliminé
17
Joris Ruijs Netherlands
Joris Ruijs
Netherlands Eliminé
18
Joel Visa Jordana Spain
Joel Visa Jordana
Spain Eliminé
19
Valentin Cristea Romania
Valentin Cristea
Romania Eliminé
20
Marco Silva Valente Luxembourg
Marco Silva Valente
Luxembourg Eliminé
21
Johan Verhagen Netherlands
Johan Verhagen
Netherlands Eliminé
22
Adria Maria Balaguer Malta
Adria Maria Balaguer
Malta Eliminé
23
Feras Abid Finland
Feras Abid
Finland Eliminé
24
Johann Zeitoun France
Johann Zeitoun
France Eliminé
25
Alexandru Anghel Romania
Alexandru Anghel
Romania Eliminé
26
Ludovic Geilich United Kingdom
Ludovic Geilich
United Kingdom Eliminé
27
Matthias De Meulder Belgium
Matthias De Meulder
Belgium Eliminé
28
Luis Faria Portugal
Luis Faria
Portugal Eliminé
29
Evangelos Kokkalis Greece
Evangelos Kokkalis
Greece Eliminé
30
Vitaly Karayan Russian Federation
Vitaly Karayan
Russian Federation Eliminé
31
Gabriel Chiva Romania
Gabriel Chiva
Romania Eliminé
32
Stefano Puccilli Italy
Stefano Puccilli
Italy Eliminé
33
João Almeida United States
João Almeida
United States Eliminé
34
Michael Wang United States
Michael Wang
United States Eliminé
35
Xavier Cortazar Vidal Spain
Xavier Cortazar Vidal
Spain Eliminé
36
Alex Lindop United Kingdom
Alex Lindop
United Kingdom Eliminé
37
Randy Bakker Netherlands
Randy Bakker
Netherlands Eliminé
38
Upeshka Desilva United States
Upeshka Desilva
United States Eliminé
39
Pedro Cairat Argentina
Pedro Cairat
Argentina Eliminé
40
Antonio Cano Monter Spain
Antonio Cano Monter
Spain Eliminé
41
Luis Rodriguez Cruz Spain
Luis Rodriguez Cruz
Spain Eliminé
42
Stefane Brou France
Stefane Brou
France Eliminé
43
Rustam Hajiyev Azerbaijan
Rustam Hajiyev
Azerbaijan Eliminé
44
Jean Dominici
Jean Dominici
Eliminé
45
Florence Allera France
Florence Allera
France Eliminé
46
Thi Xoa Nguyen France
Thi Xoa Nguyen
France Eliminé
47
Santiago Soriano Spain
Santiago Soriano
Spain Eliminé
48
Ferhas Abid
Ferhas Abid
Eliminé
49
Jonathan Elmer
Jonathan Elmer
Eliminé
50
Omar Lakhdari France
Omar Lakhdari
France Eliminé
51
Ikam Benyeffou France
Ikam Benyeffou
France Eliminé
52
Eric Qu France
Eric Qu
France Eliminé
53
Xavier Carrière
Xavier Carrière
Eliminé
54
Adrien Bugniard
Adrien Bugniard
Eliminé
55
Aivaras Kerusaukas
Aivaras Kerusaukas
Eliminé
56
Thomas Petre
Thomas Petre
Eliminé
57
Zlatin Pelev
Zlatin Pelev
Eliminé
58
Paul Berende Netherlands
Paul Berende
Netherlands Eliminé
59
Philippe Le Touche France
Philippe Le Touche
France Eliminé
60
Param Ahoor
Param Ahoor
Eliminé
61
Ana Moore
Ana Moore
Eliminé
62
Gilles Huet France
Gilles Huet
France Eliminé
63
Mourad Mezibra
Mourad Mezibra
Eliminé
64
Ludovic Moryousef France
Ludovic Moryousef
France Eliminé
65
Malek Grabsi France
Malek Grabsi
France Eliminé
66
Dominique Terzian France
Dominique Terzian
France Eliminé
67
Jean Deville
Jean Deville
Eliminé
68
Vincent Verdickt Belgium
Vincent Verdickt
Belgium Eliminé
69
Jean-Jacques Zeitoun France
Jean-Jacques Zeitoun
France Eliminé
70
Guillaume Diaz France
Guillaume Diaz
France Eliminé
71
Matthieu Lamagnère
Matthieu Lamagnère
Eliminé
72
Marcin Gorecki
Marcin Gorecki
Eliminé
73
Dan Murariu Romania
Dan Murariu
Romania Eliminé
74
Olivier Dahan
Olivier Dahan
Eliminé
75
Paul Francois Tedeschi
Paul Francois Tedeschi
Eliminé
76
Benjamin Darbelet
Benjamin Darbelet
Eliminé
77
Florian Duta Romania
Florian Duta
Romania Eliminé
78
Jean-Marc Bellini
Jean-Marc Bellini
Eliminé
79
Fred Coranson
Fred Coranson
Eliminé
80
Mercedes Osti France
Mercedes Osti
France Eliminé
81
Roland Rozel France
Roland Rozel
France Eliminé
82
Nicolas Levy
Nicolas Levy
Eliminé
83
Suleiman Sesay
Suleiman Sesay
Eliminé
84
Alexandre Le Vaillant
Alexandre Le Vaillant
Eliminé
85
Ben Spragg United Kingdom
Ben Spragg
PokerStars Team Online
United Kingdom Eliminé
86
Teunis Kooij Netherlands
Teunis Kooij
Netherlands Eliminé
87
[Removed:44]
[Removed:44]
Eliminé
88
Raoul Refos Netherlands
Raoul Refos
Netherlands Eliminé
89
Benjamin Saada France
Benjamin Saada
France Eliminé
90
Thierry Morel France
Thierry Morel
France Eliminé
91
Florent Le Neillon
Florent Le Neillon
Eliminé
92
Danny Covyn Belgium
Danny Covyn
Belgium Eliminé
93
Christophe Larquemin France
Christophe Larquemin
France Eliminé
94
Noah Boken
Noah Boken
Eliminé
95
Jerome Buruil
Jerome Buruil
Eliminé
96
Amir Israel
Amir Israel
Eliminé
97
Jorden Verbraeken Belgium
Jorden Verbraeken
Belgium Eliminé
98
Nikolaus Teichert Germany
Nikolaus Teichert
Germany Eliminé
99
Jerome Boileux
Jerome Boileux
Eliminé
100
Jeremey Routier
Jeremey Routier
Eliminé
101
Antoine Labat France
Antoine Labat
France Eliminé
102
Maurice Schulman
Maurice Schulman
Eliminé
103
Suat Uyanik France
Suat Uyanik
France Eliminé
104
Mihail Morozovs
Mihail Morozovs
Eliminé
105
Luca Dal Cerro Italy
Luca Dal Cerro
Italy Eliminé
106
Leandro Arminio
Leandro Arminio
Eliminé
107
Jean Noel Thorel
Jean Noel Thorel
Eliminé
108
Danny Covin
Danny Covin
Eliminé
109
Dermot Blain Ireland
Dermot Blain
Ireland Eliminé
110
Antonin Teisseire France
Antonin Teisseire
France Eliminé
111
Nourredine Aitaleb
Nourredine Aitaleb
Eliminé
112
Robert Giordano
Robert Giordano
Eliminé
113
Yorane Kerignard France
Yorane Kerignard
France Eliminé
114
Francesc Pallares Folch Spain
Francesc Pallares Folch
Spain Eliminé
115
Alberto Meran Matias Dominican Republic
Alberto Meran Matias
Dominican Republic Eliminé
116
Simeon Naydenov Bulgaria
Simeon Naydenov
Bulgaria Eliminé
117
Alberto Meran Dominican Republic
Alberto Meran
Dominican Republic Eliminé
118
Rui Bouquet Portugal
Rui Bouquet
Portugal Eliminé
119
Ivan Fano Alvarez Spain
Ivan Fano Alvarez
Spain Eliminé
120
Lior Shabtay Israel
Lior Shabtay
Israel Eliminé
121
Joao Rodrigues Manana Portugal
Joao Rodrigues Manana
Portugal Eliminé
122
Peter Turmezey Hungary
Peter Turmezey
Hungary Eliminé