Tournois Live 1
Main Event
Jours
Pays
Turn on browser cookies to enable player favorite feature.

Favorite Players

FAV Rang # Joueur Nationalité Jetons Progression

Full Players List

FAV Rang # Joueur Nationalité Jetons Progression
1
Pedro Marques Portugal
Pedro Marques
Portugal 9,150,000 -135,000
2
Fabiano Kovalski Brazil
Fabiano Kovalski
Brazil 8,745,000 0
3
Rodrigo Carmo Portugal
Rodrigo Carmo
Portugal 5,330,000 30,000
4
Matthias Tikerpe Estonia
Matthias Tikerpe
Estonia 5,200,000 -700,000
5
Haoxiang Wang China
Haoxiang Wang
China 4,655,000 1,715,000
6
Mark Buckley Ireland
Mark Buckley
Ireland 4,400,000 -200,000
7
Georges Hanna Lebanon
Georges Hanna
Lebanon 3,770,000 320,000
8
Piotr Nurzynski Poland
Piotr Nurzynski
Poland 3,570,000 650,000
9
Patrick Clarke Ireland
Patrick Clarke
Ireland 3,550,000 410,000
10
Ognyan Dimov Bulgaria
Ognyan Dimov
Bulgaria 3,100,000 0
11
Danny Tang Hong Kong
Danny Tang
Hong Kong 2,435,000 -560,000
12
Ben Heath United Kingdom
Ben Heath
United Kingdom 2,030,000 0
13
John Juanda Indonesia
John Juanda
Indonesia 1,980,000 80,000
14
Justin Nicola Ligeri
Justin Nicola Ligeri
310,000 0
15
Upeshka De Silva United States
Upeshka De Silva
United States Eliminé
16
Marius Conan France
Marius Conan
France Eliminé
17
Tom Alner United Kingdom
Tom Alner
United Kingdom Eliminé
18
Enrico De Rosa Italy
Enrico De Rosa
Italy Eliminé
19
Denys Shafikov Ukraine
Denys Shafikov
Ukraine Eliminé
20
Johan Storakers Sweden
Johan Storakers
Sweden Eliminé
21
Andres Korn Argentina
Andres Korn
Argentina Eliminé
22
David Petrzelka Czechia
David Petrzelka
Czechia Eliminé
23
Serhii Holodiuk Ukraine
Serhii Holodiuk
Ukraine Eliminé
24
Jamie O'Connor United Kingdom
Jamie O'Connor
United Kingdom Eliminé
25
Shakhabiddin Muradov Latvia
Shakhabiddin Muradov
Latvia Eliminé
26
Jiri Horak Czechia
Jiri Horak
Czechia Eliminé
27
Joel Isla Spain
Joel Isla
Spain Eliminé
28
Renato Kaneoya Brazil
Renato Kaneoya
Brazil Eliminé
29
Victor Chong Malaysia
Victor Chong
Malaysia Eliminé
30
Julien Sitbon France
Julien Sitbon
France Eliminé
31
David Pedro Leja Mexico
David Pedro Leja
Mexico Eliminé
32
Mykhailo Gutyi Ukraine
Mykhailo Gutyi
Ukraine Eliminé
33
Oliver Weis Germany
Oliver Weis
Germany Eliminé
34
Benjamin Pollak France
Benjamin Pollak
France Eliminé
35
Rifat Palevic Sweden
Rifat Palevic
Sweden Eliminé
36
Klas Lofberg Sweden
Klas Lofberg
Sweden Eliminé
37
Kalidou Sow France
Kalidou Sow
France Eliminé
38
Michael Chi Zhang United Kingdom
Michael Chi Zhang
United Kingdom Eliminé
39
Alexandre Reard France
Alexandre Reard
France Eliminé
40
Stefan Jedlicka Austria
Stefan Jedlicka
Austria Eliminé
41
Siarhei Chudapal Belarus
Siarhei Chudapal
Belarus Eliminé
42
Dimitrios Michailidis Greece
Dimitrios Michailidis
Greece Eliminé
43
Nariman Yaghmai Iran (Islamic Republic of)
Nariman Yaghmai
Iran (Islamic Republic of) Eliminé
44
Hongbin Guo China
Hongbin Guo
China Eliminé
45
Aleksei Gortikov Russian Federation
Aleksei Gortikov
Russian Federation Eliminé
46
Luke Haward United Kingdom
Luke Haward
United Kingdom Eliminé
47
Nan Hong China
Nan Hong
China Eliminé
48
Rui Neves Ferreira Portugal
Rui Neves Ferreira
Portugal Eliminé
49
Jack Wu Taiwan
Jack Wu
Taiwan Eliminé
50
Ali Tariq United Kingdom
Ali Tariq
United Kingdom Eliminé
51
Salem Cherrati France
Salem Cherrati
France Eliminé
52
Raul Martinez Spain
Raul Martinez
Spain Eliminé
53
Simon Mattsson Sweden
Simon Mattsson
Sweden Eliminé
54
Renjun Yang China
Renjun Yang
China Eliminé
55
Leonardo Parmiggiani Italy
Leonardo Parmiggiani
Italy Eliminé
56
Martin Alfonsin Argentina
Martin Alfonsin
Argentina Eliminé
57
Anthony Chimkovitch Belgium
Anthony Chimkovitch
Belgium Eliminé